SolidWorks Modelim y ekseninde 360 dereceden fazla dönmüyor ne yapmalıyım ? (Cevabıyla birlikte )

Question

Merhaba Arkadaşlar,

Solidworkste farkında olmadan bir ayar değişikliği yapmışım. Çok kişiye sormama rağmen çözümünü bulamamıştım.

Sorun;

Modeli Mouseun tekerleğine basılı tutarak çevirirken 360 derecede takılıyor daha dönmüyordu. İsteğim özgür bir şekilde döndürebilmekti. Fakat Klavyeden yön tuşlarıyla bu işlemi yapabiliyordum.

Sebep;

Videoda da görüleceği gibi tabi benim sonradan gördüğüm mouse imleci çevirme esnasında döndürme imlecinden ziyade ortasına dikine bir çizgi ile birlikte görülüyor. “Sahne Zemini Çerçevesinde Döndür” seçeneğinin aktif olmasından kaynaklanıyor.
Bu seçeneği çözüm kısmında nasıl pasif edebileceğimizi yazıyorum.
Çözüm;

Alttaki fotoğrata “Görünüm” menüsünde “Değiştir ” alt menüsünün içinde bulunan seçenekler var.  Farkında olmadan yaptığım değişiklik bu menüde “Sahne Zemini Çerçevesinde Döndür” seçeneğini aktif etmiş olmammış. Bu seçeneği pasif edince aslında bir hata olmadığını sadece seçenek değişikliğinden dolayı böyle birşey yaşadığımı fark ettim. Başka benim gibi bu sorunu yaşayan olursa diye sizlerle de paylaşıyorum. Vesselam..

görünüm

in progress 0
Eyüp Yılmaz 4 years 2 Answers 1954 views 1

Answers ( 2 )

  1. Allah senden razı olsun ya az daha fareyi fırlatacaktım 🙂 Teknik resimde yazıyı döndürmeye çalışırken bu butonu açmışım sonra unutmuşum kapamayı ondan dönmüyormuş.

    • 🙂 geçmiş olsun başarılar diliyorum

Leave an answer

Browse
Browse

Captcha Click on image to update the captcha .