WordPress xml harita oluştururken hata veriyor

Soru

Merhaba, wordpress sitem var xml site haritası oluşturmaya çalışıyorum fakat şöyle bir hata çıkıyor. bu hatayı nasıl çözerim ?

This page contains the following errors:

error on line 2 at column 15: XML declaration allowed only at the start of the document

Below is a rendering of the page up to the first error.

Cevaplandı 0
wmaste 3 sene 2 Cevaplar 0

Cevaplar ( 2 )

 1. Aslında bu tarz hata dönüşleri genellikle bir eklentiden kaynaklanabiliyor. Yahut tema görevi, site haritasının başına bir boşluk eklediğinde bu tarz bir hata ile karşılaşılıyor (ki bu yanlış bir durumdur) . Aşağıdaki sebepleri ve çözüm yollarını inceleyerek sizin için gerekli olan adımı uygulayın.
  1. XML site haritanızın sayfa kaynağını kontrol edin. Site haritanızın başında fazladan bir boşluk olduğunu büyük bir ihtimalle ki fark edeceksinizdir.
  2. wp-config.php dosyanızda boş satırlar gibi köşeli bölümler var mı yok mu kontrol edin .
  3. Site haritanızın baş kısmı haricinde function.php dosyasının sonundaki boş bir satır da olabilir. Tıpkı 2. maddedeki gibi köşeli bölüm var mı yok mu inceleyin. Bu dosyanızı kontrol edin. Eğer boşluk var ise bu boşluktan kurtulun (silin veya düzeltin). Fakat bu dosya içerisinde boş bir satırın olmadığını kesinleştirdiyseniz, boş boşluğun çıktısını belirlemek için bir çakışma kontrolü çalıştırmanızı önemle öneririz. Dolayısıyla; önbelleğinizi Cloudflare / sunucu önbelleği vb. Gibi eklentilerinizden / tema / CDN’lerinizden de temizlemeniz gerekebilir.
  4. Bütün bu adımları denediniz ve halen bir gelişme kaydetmediyseniz temanızın yahut eklentilerinizden herhangi birinin soruna neden olup olmadığını belirleyin. Örneğin tek tek eklentilerinizi devre dışı bırakın. Böylelikle eklentiden kaynaklı bir hata ise bulmuş olacaksınız. Hatalı eklentilerinizi kaldırın.
  5.Boşluk bulma ve bu boşluğu ortadan kaldrıma işlemleri hakkında daha net ve anlaşılır çözümler için temanızın, yahut hatalı olarak belirlediğiniz eklentinizin geliştiricilerine başvurun. (Mail atabilirsiniz.)

  En iyi cevap
 2. çok kısa bir çözüm: Fix My Feed RSS Repair
  Wordpresste bu eklentiyi indir ve xml onarımını gerçekleştir. daha sonra XML Mapsi tekrar oluştur başarılı olduğunu göreceksin

Cevap bırak

Gözat
Gözat